Stěhování sídla do významné funkcionalistické stavby

V září 2020 došlo ke změně našeho hlavního sídla v Plzni. Přestěhovali jsme se do architektonicky významné funkcionalistické vily stavitele Karla Tomáška v Plzni-Doubravce. 

Plzeňský rodák a stavitel Karel Tomášek ve spolupráci s věhlasným architektem Janem Víškem zrealizovali stavbu této vily počátkem 30. let minulého století. Stavba byla koncipována nadčasově a sloužila nejen jako sídlo projekční kanceláře stavitele Tomáška, nýbrž i jako místo k bydlení jeho rodiny. V minulých dobách vila sloužila jako mateřská škola, prodejna smíšeného zboží, kadeřnictví či pizzerie. Některé etapy si obyvatelé městské části dodnes pamatují.  

Nyní vila slouží jako coworkingové centrum a přitom prochází obnovou, která má za cíl jí navrátit původní lesk a zachovat její historickou hodnotu.

Vila je poprvé v historii otevřena i široké veřejnosti. Více informací o Tomášově vile a prohlídkách najdete na www.tomaskovavila.cz

other press releases

Supporting Diakonia West

Read an interview with Lenka Davídková, how Ateli Group is involved in helping the disabled in cooperation with Diakonia West. Read more HERE.  

Enitre article